Žilinský Hájik

Domov > Z terénu > Žilinský Hájik

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/c/f/cf22a119-7647-415f-a5ed-7a7a15be414f/akozniekrajina.sk/web/wp-content/plugins/custom-content-shortcode/includes/core/content.php on line 2216

Tomáš Lazár
29. mája 2016
Z terénu
Dátum
Lokalita
Počasie
Teplota
°C

Dnes som sa rozhodol zmapovať najmladšie žilinské sídlisko Hájik a jeho okolie. Vystúpil som na konečnej zastávke trolejbusu a zamieril som k lesu za sídliskom. Konkrétne body, na ktorých nahrávam si väčšinou vyberám až na mieste. Prvý záznam je z miesta na lúke pri Bielom vrchu.

Žilina, Pod Hradiskom, lúka

Z lúky som sa presunul pár metrov ďalej, k zalesnenej časti blízko Bieleho vrchu. V nahrávke počuť prevažne vtáčí spev, v diaľke ovčie stádo, štekot psov a zaznie aj jeleň (aspoň myslím, že to bol jeleň).

Žilina, Pod Hradiskom, les

Táto nahrávka je z lúky pri Dadanovej ulici, čiže miesto kde končí príroda a začína sídlisko, čo počuť aj v nahrávke, ale keďže som nahrával v nedeľu podvečer, nie je príliš rušná.

Žilina, Dadanova, lúka

Zvuky sídliska v nedeľu podvečer mám veľmi rád, pretože vtedy väčšinou stíchnu stroje, autá a všetok ten pracovný ruch a môže vyniknúť to relatívne ticho sídliska. Hrajúce sa deti, psíčkari na prechádzke, či spev drozdov a lastovičiek.

Žilina, Petzvalova 3380/77
Viac zvukov zo Žiliny a okolia nájdete v mape.

Galéria k článku


Komentáre