PRIDAŤ NAHRÁVKU

Domov > PRIDAŤ NAHRÁVKU


Ak chcete pridať nahrávku do mapy, prečítajte si, prosím, nasledujúce inštrukcie.

Obsah nahrávky

Vaša nahrávka by mala zachytiť atmosféru daného miesta. Je na vás, aké zvuky sa vám podarí zaznamenať. Snažte sa však, aby bola nahrávka po obsahovej stránke niečim zaujímavá.

Kvalita

Snažte sa, aby bola vami vytvorená nahrávka čo najkvalitnejšia. Odstráňte z nej nepatričné ruchy spôsobené nahrávadlom, zavadením o mikrofón a svoje zvuky :) K úprave pristupujte citlivo, aby vo výsledku neboli žiadne neprirodzené a rušivé prvky vzniknuté strihom, úpravou hlasitosti a podobne. Prílišné zvýšenie úrovne hlasitosti dvíha často aj úroveň šumu.
Mobilné telefóny síce dokážu zaznamenať zvuk, ale výsledná kvalita nie je vždy najlepšia. Vreckové rekordéry nie sú drahou záležitosťou.
Ja som začínal s týmto: Tascam DR-05 (cca 100€).

Technické parametre

Nahrávky v mape sú vo formáte mp3, 320kbps/44,1kHz.

Ak nahrávate vo formáte mp3, nenahrávajte v nižšej kvalite ako 320kbps/44,1kHz. Dĺžka nahrávky nech sa pohybuje v rozmedzí 2-10 minút. Ak chcete pridať viacero nahrávok z jedného miesta, nahrajte ich do formulára spolu.

Fotografia

Pri nahrávaní nezabudnite spraviť fotografiu z miesta záznamu. Ak je v nahrávke nejaký výrazný zdroj zvuku, napríklad vlak, továreň, alebo ľudia, je dobré, ak to fotka zachytáva.
Fotky sú v mape vo formáte jpg a o rozmere 400x288px. S úpravou obrázka sa netrápte. Pri vkladaní do mapy bude jeho rozmer zmenený.

GPS súradnice

Súradnice sú potrebné pre umiestnenie špendlíka do mapy na konkrétne miesto. Zistíte ich jednuducho cez Google mapy, alebo Latitude.

Údaje o nahrávke